Према изворима, познато је Салем Ал-Давсари је ожењен човек. Тренутно није поделио име своје жене или девојке.

колико година има лил деббие

Осим овога, нема података о његовим тренутним или прошлим пословима.

Ко је Салем Ал-Давсари?

Инсиде Цонтент

Салем Ал-Давсари је играч Саудијске Арабије, који се тренутно пење у славу након што је постигао други гол за своју екипу током ФИФА Светско првенство 2022 фудбалска утакмица групе Ц између Аргентина и Саудијска Арабија на стадиону Лусаил у Лусаилу у Катару.

Аргентина је у утакмици изгубила од Саудијаца са 1-2, уз голове Салех АИ-Шехри и Салем Ал-Давсари .

Осим тога, игра на позицији крила за саудијски клуб Аи-Хилал.

Да ли је Салем Ал-Давсари постигао гол на ФИФА Светском првенству 2022?

Овај 31-годишњак је у центру пажње након што је победио Аргентину са 2-1 у њиховој Групи Ц постигавши други гол после свог саиграча, Салех Ал-Шехри .

Упркос томе што је Аргентина водила у првом полувремену кроз пенал Лионела Месија у 10. минуту, Саудијска Арабија је преузела игру головима у другом полувремену Салеха Ал-Шехрија и Салема Ал-Давсарија. Аргентина је на крају морала да се суочи са поразом од Саудијске Арабије.

Салем Ал-Давсари – године, родитељи, браћа и сестре, етничка припадност, образовање

Салем је рођен 19. августа 1991. године у Џеди, Саудијска Арабија. Од 2022. године има 31 годину и има држављанство Саудијске Арабије.

Слично, његова етничка припадност је арапска, док је његов родни знак Лав према астролошкој карти.

У медијима нема доступних аутентичних информација о његовим родитељима, браћи и сестрама и раном академском животу.

Салем Ал-Давсари – Професионални живот, каријере

У почетку, Салем се придружио омладинској академији Ал-Хилала. Касније је промовисан у омладински клуб, након чега је 2011. почео да игра за сениорску екипу. Укупно је постигао 21 гол у 114 утакмица.

На шест месеци је био позајмљен Виљареалу 21. јануара 2018. Током његове дебитантске утакмице као замена, његов тим је ремизирао 2-2 против Реал Мадрида.

Имао је уговор са Хилом до 30. јуна 2019. Као члан  Ал-Хилала освојио је Саудијску професионалну лигу 2016-017, Куп Краља (2015, 2017), Куп Престолонаследника (2012, 2013, 2016 ) и Суперкуп 2015.

Међународна каријера

Позван је на међународни ниво са Саудијском Арабијом за квалификације за Светско првенство 2014. 29. фебруара 2012. постигао је свој први међународни гол у свом професионалном дебитантском мечу против Аустралије.

У мају 2018. промовисан је у прелиминарни тим Саудијске Арабије за Светско првенство у фудбалу 2018. које је одржано у Русији. Током меча против Египта постигао је касни победоносни гол, који је његов тим одвео у последњи групни меч Светског првенства.

Наступ на ФИФА Светском првенству 2022

Бити активан играч у ФИФА Светско првенство 2022 , постигао је гол у другом полувремену током меча против Аргентине. Одржан је 22. новембра 2022. у уторак, у Стадион Лусаил, Катар.